KES ON RÜHMAJUHT?

Rühmajuht on vastava ettevalmistusega täisealine malevarühma juhendaja. Vastutab malevarühma toimimise eest. Rühmajuhi tööülesannete hulka kuuluvad rühma ettevalmistus ja läbiviimine; sh töökasvatus, ühistegevuste korraldamine, suhtlemine erinevate osapooltega, dokumentatsioon jms.

Sihtasutuse Õpilasmalev rühmajuhtide kirjust seltskonnast leiame näitlejaid, kunstnikke, muusikuid, dirigente, noorsootöötajaid, huvijuhte, endiseid malevanoori, koreograafe, rahvatantsijaid, ajakirjanikke, fotograafe, õpetajaid, poliitiku, endise Eesti parima kõrgushüppaja, tantsupeo pealavastaja, Tallinna linna noore õpetaja stipendiaadi, telesaate "Tantsud tähtedega" osaleja, telesaate "Ringvaade" toimetaja, rohkelt tudengeid ning teisi mitmekülgseid inimesi.

ROHKEM INFOT rühmajuhi ameti kohta leiad "Malevakorraldaja käsiraamatust". Sealt leiab infot: kuidas saada rühmajuhiks; millised on rühmajuhi tööks vajalikud oskused ja teadmised; rühmajuhi hea tava; kuidas koostada rühmaprogrammi;  rühmajuhi tööülesanded maleva eel-ajal-järgselt jpm.


2021. aasta FB värbamiskampaania visuaalidKOGENUD RÜHMAJUHID JAGAVAD

KOMANDÖR DANIEL TAMM

Vastutustunne ja eneseteadlikkus on need omadused, mis on hädavajalikud, et edukalt rühma juhtimisega toime tulla. Kogemus, kui selline on täiesti hindama väärtusega! Enesearengul, mis kaasneb rühma juhtimisega on olnud minu elus suur roll. Sa õpid juhtima meeskonda, iseennast, oma aega ning selle kõige juures saad olla noortele eeskujuks.


Juhitud rühmad

2017- Pühajärve I ja Voore I

2018- Ranna Rantšo I

2019- Aruküla

2020- Haapsalu
KOMANDÖR REELI JANTSON

Olen rühmajuhina tegutsenud 8 aastat, sest sealt saadav kogemus on minu jaoks hindamatu väärtusega. Positiivsus, mis peale rühma juhtimist sinuga jääb, annab energiat pea kogu talveks ning rühmajuhi töökogemus on see, mida saab edukalt rakendada ka teistes valdkondades. Lisaks muidugi need ägedad ja geniaalsed noored- see on sõnulseletamatu!


Juhitud rühmad

2013- Juuru

2014- Valgjärve III

2015- Unipiha I

2017- Ranna Rantšo II

2018- Räpina

2019- EÜE Kiisatamme

2020- EÜE Eesnurga

2021- EÜE Andruse Mahetalu
RÜHMAJUHT MALEVLASTE PILGU LÄBI

Malevlase silmis võib rühmajuht olenevalt olukorrast olla vanem vend või õde, töödejuhataja, kubjas, diskor, treener, mängujuht, kohtumõistja, piiride seadja, rattaketi õlitaja, elektrik, unejutu vestja, südamemurede lahendaja, mõistuse hääl ja toetav õlg.

Malevlased on rühmajuhti kirjedanud veel järgnevalt:
Kes on rühmajuht ?
"Malevlase parim sõber!"
"Jumal."
"Mõistlik inimene."
"Rühma liikmetest veidi vanem ja elukogenum inimene."
" Inimene, kellele saad usaldada nii muresid, kui ka rõõme."
"Sõbralik ja üheaegselt ka ennastkehtestav. "
"Keegi, kelleks minagi tahaksin kunagi saada. "

Miks peab ühel malevarühmal olema rühmajuht?
"... selleks, et kõik aru ei kaotaks"
"Iga rühm vajab kedagi, kellesse uskuda!"
"Vana tõde - kui pole juhti pole motti!"
"Et säiliks tsiviliseeritus ja kord."

Rühmajuhi tunnus?
"Loovus ning oskus end maksma panna."
"Positiivne rõõmupall."
"Rühmajuhi punane jakk, mida rohkem sellel embleeme peal, seda uhkem :D"
"Kvalifitseerunud looja ja leidja."
"Enesekindlus."
"Abivalmidus."

Juhataja Ott Väli ja uued komandörid 2018. aasta Malevasuve avamisel Raekoja platsil