KES ON RÜHMAJUHT?


Rühmajuht on litsentseeritud laagrikasvataja, kes vastutab malevarühma toimimise eest. Rühmajuhi tööülesannete hulka kuulub rühma ettevalmistus ja läbiviimine; sh töökasvatus, vaba aja sisustamine, suhtlemine erinevate osapooltega, dokumentatsioon jms.

Sihtasutuse Õpilasmalev rühmajuhtide kirjust seltskonnast leiame näitlejaid, kunstnikke, muusikuid, noorsootöötajaid, huvijuhte, endiseid malevanoori, koreograafe, rahvatantsijaid, ajakirjanikke, fotograafe, õpetajaid, poliitiku, endise Eesti parima kõrgushüppaja, tantsupeo pealavastaja, Tallinna linna noore õpetaja stipendiaadi, telesaate "Tantsud tähtedega" osaleja, telesaate "Ringvaade" toimetaja, rohkelt tudengeid ning teisi mitmekülgseid inimesi. 


KOGENUD RÜHMAJUHID JAGAVAD


DANIEL TAMM

Vastutustunne ja eneseteadlikkus on need omadused, mis on hädavajalikud, et edukalt rühma juhtimisega toime tulla. Kogemus, kui selline on täiesti hindama väärtusega! Enesearengul, mis kaasneb rühma juhtimisega on olnud minu elus suur roll. Sa õpid juhtima meeskonda, iseennast, oma aega ning selle kõige juures saad olla noortele eeskujuks.


REELI JANTSON

Olen rühmajuhina tegutsenud 6 aastat, sest sealt saadav kogemus on minu jaoks hindamatu väärtusega. Positiivsus, mis peale rühma juhtimist sinuga jääb, annab energiat pea kogu talveks ning rühmajuhi töökogemus on see, mida saab edukalt rakendada ka teistes valdkondades. Lisaks muidugi need ägedad ja geniaalsed noored- see on sõnulseletamatu!RÜHMAJUHT MALEVLASTE PILGU LÄBI

Kes on rühmajuht ?
"Malevlase parim sõber!"
"Jumal."
"Mõistlik inimene."
"Rühma liikmetest veidi vanem ja elukogenum inimene."
" Inimene, kellele saad usaldada nii muresid, kui ka rõõme."
"Sõbralik ja üheaegselt ka ennastkehtestav. "
"Keegi, kelleks minagi tahaksin kunagi saada. "

Miks peab ühel malevarühmal olema rühmajuht?
"... selleks, et kõik aru ei kaotaks"
"Iga rühm vajab kedagi, kellesse uskuda!"
"Vana tõde - kui pole juhti pole motti!"
"Et säiliks tsiviliseeritus ja kord."

Rühmajuhi tunnus?
"Loovus ning oskus end maksma panna."
"Positiivne rõõmupall."
"Rühmajuhi punane jakk, mida rohkem sellel embleeme peal, seda uhkem :D"
"Kvalifitseerunud looja ja leidja."
"Enesekindlus."
"Abivalmidus."